Kablosuz Mikrofon Modelleri ve Mikrofon Seçenekleri

Yazar: Ömer Yayın: 12/01/2018 Yorumlar: 0

Kablosuz mikrofonlar, kablosuz mikrofon alıcısı sayesinde cihaz ile uzaktan bağlantı kurabilen el, yaka ve masa tipi olmak üzere mikrofon modelleridir. Telsiz mikrofon seçimi yapmadan önce muhakkak nerede ve nasıl bir mekanda kullanacağınızı göz önünde bulundurarak ona göre bir seçim yapmalısınız. Kapalı alan kullanımları için özellikle bina içi katlar arası kullanımda duvarların çekim alanını daraltacağından kesinlikle uhf band kablosuz mikrofon seçmelisiniz.

Telsiz mikrofonlar, son zamanlarda ikili set halinde daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. 1 kablosuz mikrofon alıcısına entegre edilen 2 adet verici masa, el yada yaka mikrofonu ikili telsiz mikrofon setini oluşturmaktadır. Bu ikili kablosuz mikrofon setlerinin mikrofon seçimlerini kullanım alanınıza ve ihtiyacınıza göre yapabilirsiniz. İkili kablosuz mikrofon setlerinin yanı sıra daha çok sayıda mikrofon kullanımlarında dörtlü ve sekizli kablosuz mikrofon setleride ön plana çıkmaktadır. Yine bu mikrofon setlerinde de mikrofon seçeneğini siz belirleyebilmektesiniz. 

Kablosuz mikrofon fiyatları, seçtiğiniz mikrofon modelinin çekim alanına ve ses kalite düzeyine göre çeşitlenmektedir. Üst segment olarak tanımladığımız uzak çekim mesafesine sahip uhf kablosuz mikrofonların yanı sıra ekonomik cep yakmayan kısa mesafelerde tercih edilen vhf mikrofonlarda bulunmaktadır.

Çok sayıda mikrofon kullanımı gerektiren alanlarda genelde değiştirilebilir frekans yapısına sahip dijital kablosuz mikrofonlar ön plana çıkmaktadır. Diyelim ki aynı ortamda 8 mikrofon kullanmak istiyorsunuz değiştirilebilir frekans yapısı sayesinde sekiz mikrofonuda farklı frekanslarda aynı ortamda çalıştırabilirsiniz. 

TÜM KABLOSUZ MİKROFON MODELLERİNİ İNCELEMEK VE ONLİNE SATIN ALMAK İÇİN WWW.YONKAMUZİKMARKET.COM SİTEMİZİ ZİYERET EDEBİLİRSİNİZ. BİZE 0342 606 03 03 DEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Etiketler: kablosuz mikrofon, kablosuz mikrofon fiyatları, kablosuz el mikrofon, kablosuz yaka mikrofon, telsiz mikrofon, telsiz mikrofon fiyatları, telsiz el mikrofon,

Diğer Yazılarımız