Profesyonel Ses Sistemleri

Yazar: İbrahim Yayın: 26/12/2017 Yorumlar: 0

Profesyonel ses sistemleri ana başlığı altında bir çok ürün ve ürün grubunu inceleyebiliriz. Ses sisteminin seçimini yaparken öncelikli planlamamız gereken şey alacağımız ses sistemini nerede kullanacağımız ve ne amaçla kullanacağımızdır. Şayet kullanım amacınıza uygun olmayan bir sistem dizayn ederseniz bu hem işinize yaramaz hemde ikinci bir iş doğurur. Ses sistemleri genel mana da açık alan ve kapalı alan seslendirmeleri olarak çeşitlenebilir.

Örnek verecek olur isek; açık alanda 15 inç bir hoparlör tercih ediyorsanız kapalı alanda 10 ya da 12 inç hoparlör tercih edebilirsiniz. Açık alan ses sistemi uygulamalarında sesin uçup gideceğini düşünürsek kullanacağımız sistemin kesinlikle güçlü ve sesi ileriye atması bizim için önemli olacaktır.

Ses sistemi kombinasyonunun oluşmasını sağlayan önemli ürünler sistemi kontrol eden bir mikser, bu miksere bağlı hoparlörler ve sesi iletebilmemiz için mikrofonlardır. Bu üçlünün kesinlikle birbirine uyumlu olması çok önemlidir. Güç kapasitesini gözetmeksizin yapılan ürün tercihleri ses sistemi ekipmanlarınızın uyumsuz çalışmasına sebep olacaktır. 

Son zamanlar da kuşkusuz en çok aktif ses sistemi tercih edilmektedir. Hem kolay kurulum hem daha az malzeme kullanımı hem de sistemdeki ötmenin minimuma inmesini sağlayan bu sistem her yönüyle avantajlıdır. Pasif sisteme göre daha yüksek fiyatlara sahip aktif ses sistemleri genel de profesyonel sahneler de tercih edilmektedir. 

Profesyonel ses sistemleri; kendi içerisinde çeşit ve seçeneklere ayrılan, genelde sahne ekipmanları diye de bilinen ses sistemi ürünleridir. Kullanacağınız ses sistemini seçerken belli başlı bir çok şeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullanacağınız mekanın büyüklüğü, duvar yüksekliği ve açık yada kapalı alan oluşu ses sistemi seçiminizi doğrudan ilgilendirecektir. Amfi mikser, hoparlör, mikrofon ve bağlantı ekipmanlarından oluşan bu sistemin birbirine uyumlu seçilmesi de çok çok önemlidir. Örneğin; kullandığınız mikserin güç kapasitesi kullandığınız hoparlörün ürettiği güç özelliklerine uygun değil ise sorunlar başlar ve iyi bir ses sistemi oluşturamazsınız.Bu sebeple mutlaka öneri almanızı tavsiye ederiz. İşinde profesyonel ofis ekibimizi arayarak dilediğiniz zaman bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz.


Tüm ses sistemlerini incelemek, karşılaştırmak ve uygun fiyatlar ile satın almak için 0342 606 03 03 Çağrı merkezimizi arayabilir ya da online sayfamızı ziyaret edip alışverişlerinizi kolayca yapabilirsiniz. www.yonkamuzikmarket.com

Etiketler: ses sistemleri, ses sistemi fiyatları, profesyonel ses sistemleri, ses sistemi çeşitleri, portatif ses sistemleri, okul ses sistemleri,

Diğer Yazılarımız