Cami Ses Sistemleri

Yazar: Tunahan Yayın: 29/12/2017 Yorumlar: 0

Cami ses sistemleri iç ve dış sistem olmak üzere iki grupta incelenir. İç sistem akustiği ile ezan hoparlörlerinin dış sistem akustiği birbirinden çok farklıdır. Bu sebeple uygun efektli cami anfileri ile cami hoparlörleri cami ses sistemini oluşturur. Özellikle cami iç sistemde ki ses tınısı ve efekti, anlaşılabilir bir ses alabilmek açısından çok çok önemlidir. Cami iç anfisinin bass, tiz ve efekt ayarlarını yerinde yapmamız bu açıdan bizi rahatlatacaktır. 

Cami ezan sistemlerinde iç sistemden farklı olarak ezan anfisinin ekho ayarları, sesin daha ileriye gidebilmesi ve ezan sesini çok daha fazla kişinin duyabilmesi açısından önemlidir. Merkezi ezan sistemlerinin kullanıldığı günümüzde ortak ezan sesi duymaktayız. Camiden camiye fark eden sesin netliği, yüksekliği ve kalitesi ise tamamen kullandığımız ezan hoparlörü ve anfi sisteminden kaynaklanmaktadır. 

Cami Hoparlörleri seçiminizi yaparken kesinlikle anfiniz ile uyumlu olması gerektiğini unutmayın! Diyelim ki anfiniz 300 watt. Seçeceğiniz hoparlörler de toplam watt'ın 300'ü geçmemesi gerektiğini söyleyebilirim. Anfinin yada hoparlörün arıza vermemesi uyumlu çalışması için bu kombinasyonu yakalayabilmemiz şarttır. 

 

Cami ses sistemleri ile ilgili detayı bilgi ve online saipariş verebilmek için www.yonkamuzikmarket.com online sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 


Cami ses sistemleri iç ve dış sistem olmak üzere iki grupta incelenir. İç sistem akustiği ile ezan hoparlörlerinin dış sistem akustiği birbirinden çok farklıdır. Bu sebeple uygun efektli cami anfileri ile cami hoparlörleri cami ses sistemini oluşturur.

Etiketler: cami ses sistemleri, cami ses sistemi fiyatları, cami ses sistemi modelleri, cami için ses sistemi, cami ezan sistemi, cami anfisi,

Diğer Yazılarımız